"няма да последва пътя на Volvo и да изостави дизела. Ръководителят на продажбите и маркетинга на Toyota Australia Шон Ханли каза пред местното издание Drive, че "дизеловите двигатели, въпреки общоприетото схващане, не са остарели". "Това продължава да бъде популярно гориво, особено за тежкотоварни камиони и големите SUV автомобили", смята той.

В същото време Ханли признава, че дизеловите двигатели трябва да бъдат направени по-икономични и цитира пример със скорошния Toyota Hilux,  който е дизелов мек хибрид.

Пикапът Hilux е оборудван с 2,8-литров турбодизелов двигател, който развива 204 конски сили и 48-волтов стартер-генератор, който добавя още 16 конски сили. Този Hilux с мек хибрид е с 6-10 процента по-икономичен от обикновения вариант, а двигателят му работи плавно и тихо благодарение на различната работа на старт-стоп системата.