Те са част от отговорността да даваш подкрепа, когато си на водеща позиция, посочват от банката

Бизнес средата се променя с неподозирано бързи темпове. Това е валидно и за банковата индустрия. Представата за финансова институция безспорно се промени много в последните години. В най-голяма степен тази промяна е обобщена с думите: банката вече е в телефона.

Но това не е единствената трансформация. Бизнесът и банките се превърнаха в сила за добро. Докато преминава през най-голямата трансформация до момента, УниКредит Булбанк остава вярна на мисията си – да създава възможности за растеж.

Разбирайки отговорността, идваща от водеща позиция на пазара, УниКредит Булбанк не само реализира множество инициативи в подкрепа на просперитета на всички заинтересовани страни и местни общности, но и го направи в най-впечатляващите досега мащаби, които ѝ донесоха титлата “Бизнес хонорис кауза”.

А в момента има три действащи програми на УниКредит Булбанк, които са отворени и за които може да кандидатствате сега.

Skills for Transition обучава млади хора

С инициативата Skills for Transitions – програма със социална насоченост, УниКредит предоставя стратегическо обучение на млади хора и компании във връзка със зеления преход. Курсовете помагат да бъдат развити умения, от които студенти и служители се нуждаят, за да отговарят на изискванията на променящата се среда.  

Инициативата е изцяло финансирана от банката и е в унисон със силния ангажимент на УниКредит за насърчаване на един справедлив и честен зелен преход, както и с постоянната подкрепа към образованието, което е ключов фактор за бъдещето на Европа. Тези отговорности формират част от заявената цел на банката - да създава възможности за растеж на своите общности, които са в основата на много от ангажиментите ѝ в посока #ЕSG. 

Програмата Skills for Transitions се реализира в 6 държави от групата на УниКредит - Италия, Германия, България, Чехия, Словакия и Румъния. Разделена е на два потока и насочена към две различни аудитории – за студенти и за служители на малки и средни предприятия - клиенти на УниКредит. По този начин и двете страни играят активна роля в справедливия и честен преход.  

Студентският поток, който е разработен от висшето училище по мениджмънт POLIMI, ще предлага възможността за участие в два образователни курса - магистърска програма и четиримесечен обучителен лагер. И двата варианта имат за цел да повишат знанията и осведомеността относно екологичния преход и рамката Net Zero, като им помогнат да придобият умения, които ще увеличат бъдещите им перспективи за трудова заетост. 

Курсът включва и работа с някои от компаниите, които са най-силно повлияни от зеления преход. Студентите ще се сблъскат с конкретни бизнес предизвикателства  и ще придобият практически опит.  За него може да се кандидатства през сайта на УниКредит Булбанк - www.unicreditbulbank.bg

Потокът, ориентиран към служители, се реализира в партньорство с Accenture и ще осигури обучение на корпоративни клиенти на банката. Курсовете ще се провеждат в последното тримесечие на годината чрез дигитална платформа на местните езици на служителите. Програмата е отворена за кандидатстване до края на ноември.

Пространство за съвременно изкуство

“УниКредит Студио” е пространство за съвременно изкуство, което предоставя напълно безплатно възможност на млади творци да представят работата си. Разположено е на входа на емблематичната Централа на УниКредит Булбанк на площад “Света Неделя” в София.

През годините галерията се превърна в любимо място за срещи, пространство за дискусии, домакин бе на благотворителни базари и изненадващи инсталации.

Една от запомнящите се изложби бе “Испания, по-близо” - за отличителни забележителности като част от дейностите, предвидени за испанското председателство на Съвета на ЕС. Студиото бе домакин и на “Нео-Терциер – Капсулиране на реалността” на Александър Лазарков, на “Светлината в мен”, която представи 30 творби от два жизнени периода на незрящия художник Стамен Карамфилов.

Представени бяха и “Несъзнавано ежедневие” на Йордан Велков, на “Герои” - изложба на Българското издание на световния форум за съвременно изкуство, дизайн, илюстрация и анимация Pictoplasma, на “Дипломен проект” на Радина Йотова, представяща многообразието в похватите, медиите и темите, които вълнуват младото поколение днес и как то осмисля утрешния ден.

“Сумрак” на фотографа Дориян Тодоров пък събра 12 кадъра, разказващи за моментите на човешката несигурност, за трудностите и възможностите, за уединението като лично щастие и като страх от самота.