Цените на петрола продължават низходящия си ход в азиатската търговия, насочвайки се към най-големия си месечен спад от повече от три години. Търговското напрежение между някои от страните с най-големи икономики подкопава перспективите пред търсенето на горива на фона на опасенията от нарастващо предлагане, информира Ройтерс.
Сортът Брент от Северно море, който е референтен за Европа, отбеляза спад с 72 цента или 1,12 на сто до 63,53 долара за барел към 07:04 часа българско време.
Американският лек суров петрол поевтиня си със 70 цента или 1,16 на сто до 59,71 долара за барел.
Цената и на двата договора от началото на месеца се понижи със съответно 15 и 16 на сто, което е най-големият им процентен спад от ноември 2021 г., предаде БТА.
Американският президент Доналд Тръмп вчера намали въздействието на митата върху автомобилния сектор, като облекчи част от тарифите, наложени върху произведените в чужбина части за автомобилите местно производство. Въпреки това анализаторите смятат, че цените на петрола ще останат под натиск, тъй като администрацията на Тръмп цели по-ниски цени на суровината, отбелязва Ройтерс.
В същото време потребителското доверие в САЩ се срина до близо петгодишно дъно през април, според публикувано вчера проучване на изследователския център "Конфърънс борд" (Conference Board).
Що се отнася до предлагането, запасите от суров петрол в САЩ са се увеличили с 3,8 милиона барела миналата седмица, съобщиха снощи пазарни източници, позовавайки се на данни на Американския петролен институт (API).