До 31 март операторът предлага допълнителни 10 000 MB мобилен интернет без заплащане

И през четвъртото тримесечие на 2018 г. се запазва тенденцията, започнала в началото на миналата година, за ръст на приходите и печалбата преди данъци, лихви и амортизации на “Теленор” в България, съобщиха от телекома.

Общите приходи са достигнали 191 млн. лева, основно поради ръста в средния приход от потребител, който се е повишил до 15,40 лв. Продажбите, най-вече на смартустройства от висок клас, също увеличили приходите.

Ръстът в комбинация с

фокуса на

компанията

върху

подобряване на

ефективността

са довели до увеличение на печалбата преди данъци за последното тримесечие на миналата година до 68 млн. лева. Вследствие на сезонността при използването на предплатените услуги през лятото броят на клиентите отбелязал лек спад в края на 2018-а до 3,07 милиона абонати. В същото време е сравнително малък делът на хората, които ползват предплатени услуги - 20%. Останалите абонати са на тарифен план.

От “Теленор” посочват, че продължават със стремежа си да осигуряват отлично качество на услугите си и да предоставят нови. Стартирането на

услугата “Купи

онлайн” и

програмата

за обратно

изкупуване

на устройства

са сред новите възможности за клиентите, заедно с предимствата, които висококачествената мобилна мрежа на телекома предлага.

Преди дни “Теленор” представи още една нова услуга - абонатите може да вземат пакет от 10 000 МВ за мобилен интернет на максимална скорост без допълнително заплащане и безплатен трафик към приложенията Play Diema Xtra и HBO GO. Предложението е валидно за всички клиенти на абонаментни планове до 31 март 2019 г. За да активират допълнителния пакет от 10 000 МВ, клиентите трябва само да кликнат на специалния банер в приложението MyTelenor. Услугата може да се ползва за 30 дни както в България, така и в роуминг в ЕС.

От 1 август 2018 г. “Теленор България” стана собственост на PPF Group на чешкия милиардер Петр Келнер. (24часа)

Чешкият милиардер Петр Келнер купи бизнеса на “Теленор” в България, Унгария, Сърбия и Черна гора за общо за 2,8 млрд. евро.