„Готвачът, който не иска да бъде шивач, не е добър шофьор.“ Така се шегува Фън Инцян, който следва свой бизнес път точно по този начин. Той завършва Университета за наука и технологии в гр. Чунцин в специалност „Металургия“, но продължава да обича селския живот, защото е израсъл на село. След дипломирането Фън Инцян работи две години в предприятие в града, но решава да напусне и да започне свой собствен бизнес в родния край. Той е наясно, че в сравнение с европейските държави и Япония, земеделието в Китай все още не е толкова добре развито. Затова решава да навлезе в тази сфера, защото е уверен в успеха си, предава Радио Китай.
Семейството на Фън Инцян се занимава с развъждането на риби, затова той също започва бизнеса си в тази сфера, като същевременно опитва да сади овощни дървета. Той установява, че ако отглежда само един вид плодове, доходите ще са ограничени. Затова решава да използва доброто местоположение на родното си село и да развива селски туризъм, за да направи по-ефективен бизнеса си.
„Аз не следвам тенденциите на пазара. Вместо това предпочитам да създам свой собствен бизнес модел, който да отговоря на търсенето. Първо мисля как да продавам стоката си, а след това как да я произвеждам. Този модел се отличава със своята индивидуалност.“ След като си поставя конкретна цел, Фън Инцян се съветва с експерти от Академията по земеделие относно детайлите за овощната му градина. До края на 2017г. той я разширява до 110 хектар и засажда различни овощни дървета. Така в нея по всяко време на годината могат да се берат плодове.
„През април в градината имат черници и череши, след това са прасковите и сливите, от юни до септември зрее много вкусно грозде, от юли до края на годината хората могат да берат драконови плодове. Освен това тук отглеждаме и маракуя, портокали, ягоди и други плодове. Изборът за туристите е голям през цялата година.“
След успешното развитие на овощната градина, Фън Инцян прави опит да открие къща за гости и да развие туристическата индустрия. „Нашите идеи за туризма са по-различни от традиционните. Първоначално развихме земеделието, с което подкрепихме туризма. Така привлякохме много туристи.“ Въпреки пандемията, която миналата година оказва отрицателно влияние върху бизнеса на Фън Инцян, той не се отказва. След като заразата е овладяна, работите отново потръгват. Когато узряват черешите градината отново е пълна с туристи. В момента от къщата за гости приходите са около 5 милиони юана, а екипът на Фън се е увеличил до 25 души. Когато имат много работа, наемат хора от селото да им помагат.
„В нашата къща за гости и овощната градина работят петима от местните жители. Ние им даваме полезни съвети, за да имат стабилни доходи.“
Фън Инцян обича предизвикателствата и има по-големи планове за бъдещето. Той се надява да сподели опита си в селското стопанство и туристическия бизнес модел, за да създаде стандарт в индустрията и да помогне на повече млади хора да се присъединят към тази сфера.
„Искам да превърна това място в модел за екологичен туризъм с точно определени стандарти и правила за производството.“ След дълги години практика, той може да помогне на повече хора да преодолеят пречките и да реализират мечтите си.