Доставките на смартфони в Китай се очаква да нараснат с 6% на годишна база през 2021 г., според доклад на глобалната фирма за пазарни проучвания International Data Corporation (IDC).
Въпреки че пазарът на смартфони в страната отбеляза силен ръст през първото тримесечие, особено през първите два месеца на годината, няма очевидна тенденция за надграждане на телефони сред китайските потребители, посочват анализаторите на IDC.
Компанията прогнозира, че обемът на доставките на смартфони в Китай ще се свие през второто тримесечие и през втората половина на 2021 г.
Що се отнася до глобалния пазар на смартфони, IDC повиши своята краткосрочна перспектива, прогнозирайки, че доставките ще се увеличат със 7,7% годишно и ще достигнат 1,38 милиарда бройки през 2021 година.
Тенденцията за растеж ще продължи и през 2022 г., смятат от IDC, добавяйки, че глобалните доставки на смартфони вероятно ще достигнат 1,43 милиарда бройки.